filipīniešu, indonēziešu un malajiešu ethnicity - top countries
filipīniešu, indonēziešu un malajiešu ethnicity is common in the following countries, according to MyHeritage DNA users' data.
Select another ethnicity
The percentages represent the portion of MyHeritage DNA users with filipīniešu, indonēziešu un malajiešu ethnicity in that country.
Show all countries
filipīniešu, indonēziešu un malajiešu ethnicity
Šajā pasaules reģionā mīt simtiem grupu, kuras katru vieno sava valoda — lielākā daļa pieder austronēziešu valodu saimei. Filipīnās senie negrito cilvēki migrēja no kontinentālās Āzijas, lai apmestos uz salām aptuveni pirms 90 000 gadu. Viņu mantinieki ir kļuvuši par lielisku informācijas avotu tiem, kas pēta pirmshipāņu kultūru šajā reģionā. Lielākā daļa filipīniešu mūsdienās ir etniski malajiešu-polinēzieši, un viņu valoda pieder austronēziešu ģimenei. Citas etniskās grupas ir ivatāni, ilokāni, tagalogi un cebuano. Daudzas no šīm tautām pieņēma kristietību, savukārt Mindanao rietumos un Sulu arhipelāgā dažas praktizē islāmu. Indonēzijā dzīvo vairāk nekā 300 etniskās grupas. Šī lielā grupa tiek sadalīta apakšgrupās, tostarp javiešu, sundāņu, malajiešu un maduriešu valodā. Vietējos indonēziešus sauc par Pribumi (“zemes dēliem”). Malaizijā sastopamās etniskās grupas ietver šo pašu daudzveidību. Mūsdienu malaiziešus saista ģeogrāfiskais tuvums, kopīga vēsture un kopīga kultūra. Nesenā vēsturē cilvēki ar filipīniešu, indonēziešu un malajiešu etniskajām saknēm ir migrējuši uz Madagaskaru, Guamu un Ziemeļu Marianas salām un atstājuši savas ģenētiskās pēdas arī šajās teritorijās.