Mizrahi ebrejs — irānis/irākietis ethnicity - top countries
Mizrahi ebrejs — irānis/irākietis ethnicity is common in the following countries, according to MyHeritage DNA users' data.
Select another ethnicity
The percentages represent the portion of MyHeritage DNA users with Mizrahi ebrejs — irānis/irākietis ethnicity in that country.
Show all countries
Mizrahi ebrejs — irānis/irākietis ethnicity
Ebreji ir dzīvojuši vēsturiskajā Persijas impērijā jau vairāk nekā 2700 gadus, gan babilonieši, gan asīrieši viņus izraidījuši uz tā dēvēto "zemes galiem", mūsdienu Irānu un Irāku. Pirms aptuveni 1700 gadiem šo trimdinieku pēcteči bija galvenie dalībnieki Babilonijas Talmuda izveidē, liecinot par ebreju kopienu, kas plauka līdz viduslaikiem, kad ebreju labklājība svārstījās atkarībā no pie varas esošās valdības. 1950. gadu sākumā vairāk nekā trīs ceturtdaļas Irākas ebreju kopienas devās uz Izraēlu, izvairoties no pret ebrejiem vērstās likumdošanas. Tūkstošiem Irānas (sauktu arī par persiešu) ebreju arī migrēja uz Izraēlu, kad valsts tika izveidota 1948. gadā. 1978. gada islāma revolūcijas priekšvakarā Irānā tur dzīvoja aptuveni 80 000–100 000 ebreju. Kopš tā laika lielākā daļa ir emigrējuši uz ASV, Izraēlu, Kanādu un citur, bet šobrīd Irānā joprojām dzīvo aptuveni 20 000 ebreju. Mizrahi (kas nozīmē austrumu ebreju valodā) ebreji ir sastopami arī Afganistānā, Indijā, Uzbekistānā un citos reģionos. Daži zinātnieki iekļauj Mizrahimu visplašākajā sefardu definīcijā, taču nav nekādas saistības ar Ibērijas izcelsmi, lai gan liturģijā, pārtikā un citos kultūras aspektos pastāv līdzības.